Dachy płaskie kojarzą nam się z dużymi powierzchniami i to właśnie duża powierzchnia dachu jest głównym problemem w lokalizacji nieszczelności warstw wodochronnych. Woda, która pokona barierę hydroizolacji może ujawnić się w budynku w zupełnie innym miejscu niż występuje nieszczelność.

Wykonujemy nieinwazyjne badania szczelności izolacji dachów płaskich, tarasów a także pomiary wilgotności betonu.

Aby móc skutecznie określić miejsce przecieku powstało wiele metod detekcji bazujących na zjawiskach fizycznych nie ma jednak metody uniwersalnej. Dlatego przed rozpoczęciem detekcji należy sprawdzić układ warstw poszycia w celu doboru metody badawczej oraz określić oczekiwania klienta, bowiem detekcje nie są prowadzone jedynie w momencie widocznego przecieku, lecz również aby w przyszłości mu zapobiec.

Detekcja nieszczelności

Detekcję miejsca wystąpienia nieszczelności dachów pokrytych folią PVC TPO lub papą.

Metoda elektryczna na sucho

Jedna z najbardziej zaawansowanych technik pomiaru nieszczelności pokrycia dachu. Odpowiednio skomponowane zestawy testowe pozwalają szybko i skutecznie sprawdzić poprawność wykonania nieprzewodzących warstw hydroizolacji. Metoda ta stanowi idealną alternatywę dla powszechnie znanej metody Leopoma. Tak samo jak w przypadku wspomnianej metody, jest ona stosowana przy pokryciu papą i folią PVC natomiast jest ona nieskuteczna w przypadku powierzchni przewodzących takich jak EPDM czy blacha.

Detekcje prowadzimy na suchej powierzchni, nie ma konieczności polewania dachu wodą jak również nie musimy instalować obwodu wokół badanego obszaru przez co zyskujemy znacznie większą wydajność. Metoda pozwala wyznaczyć punkt przebicia hydroizolacji jest więc niezwykle dokładna. Nośnikiem ładunku elektrycznego jest wilgoć. Aby nastąpiła wykrycie przecieku konieczne jest by woda  stworzyła drogę łączącą dziurę  z elementem konstrukcyjnym.

Buckleys Dry Roof Pro

Przyrząd pomiarowy zaprojektowany do wykrywania wycieków, defektów i porowatości nieprzewodzących płaskich powłok dachowych za pomocą regulowanego, ustabilizowanego prądu wyjściowego DC.

Właściwości:

 • Szybka i dokładna metoda wykrywania przecieków dachowych (bez konieczności zalewania dachów wodą).
 • Wykrywa defekty nieprzewodzącego płaskiego pokrycia dachu o grubości od 64 μm do 25,6 mm.
 • Zasilany bateriami i w pełni przenośny.
 • Alarm dźwiękowy po wykryciu nieszczelności.

Metoda mechaniczna

Metoda do sprawdzenia jakości zgrzewów. Igła kontrolna wykorzystywana w tej metodzie wchodzi w skład podstawowego wyposażenia dekarza.

Metoda polega na prowadzeniu igły kontrolnej wzdłuż osi połączenia zgrzewanego z lekkim naciskiem w kierunku połączenia folii, nie wcześniej niż po upływie 1 godziny od momentu ich wykonania.

Właściwości:

 • Szybkość i prostota wykonania detekcji.
 • Niewielka waga i w pełni przenośny.
 • 100% detekcji.

Pomiar wilgotności

Detekcję obszaru, w którym nastąpiła zawilgocenie termoizolacji dachu pokrytego folią PVC TPO lub papą.

Pomiar wilgotności termoizolacji na dachach

Metoda do wyznaczania obszarów, w których doszło do zawilgocenia termoizolacji. Urządzenie generuje sygnał o niskiej częstotliwości przez elektrodę, który przechodzi przez wnętrze badanego materiału a następnie wraca do drugiej elektrody. Wraz ze wzrostem wilgoci sygnał wzmacnia się ujawniając miejsce zawilgocenia termoizolacji. Określenie obszaru zawilgocenia pozwala znacznie zmniejszyć obszar poszukiwania miejsca przerwania ciągłości warstwy hydroizolacyjnej.

Detekcję metodą impedancji prowadzimy na dachu suchym, który jest pokryty papą lub folią PVC TPO, nie zadziała on na powierzchni przewodzącej takiej jak EPDM czy blacha (przewodzące prąd).

Nadmiar wilgoci w termoizolacji może wpływać na jej wydajność, a zarazem podniesienie kosztów energii, spowodować uszkodzenie materiałów konstrukcyjnych, niewydolność systemu, a także pogorszenie jakości powietrza.

Tramex DEC Scanner & RWS Scanner

Profesjonalne, przenośne urządzenie do bezinwazyjnego pomiaru wilgotności, zaprojektowanym do wykrywania i oceny poziomu wilgoci systemów dachowych i hydroizolacyjnych. Urządzenie pomocnicze RWS Scanner do użycia w trudno dostępnych miejscach, na attykach, i innych rodzajach elewacji. Aby ocenić stopień problemu z wilgocią i pomóc w prześledzeniu i wskazaniu źródła w sufitach, ścianach i podłogach. Do użycia na płytkach, ścianach gipsowych, cegle, drewnie. Może zmierzyć wilgotność nawet do 10 cm głębokości.

Właściwości:

 • Bezinwazyjna detekcja wilgoci.
 • Trzy zakresy czułości umożliwiające prace na różnych rodzajach pokryć i izolacji.
 • Natychmiastowy odczyt wyników na dużym wyświetlaczu.
 • Szybkie oszacowanie stanu dużych powierzchni dachowych.

Pomiar wilgotności betonu

Sprawdzanie zawartości wilgoci podczas wysychania nowej lub istniejącej podłogi betonowej lub jastrychu podłogowego jest ważne, aby zapewnić wystarczającą suchość podłoża przed położeniem warstwy wykończającej.

W trybie NDT pomiarów wilgotności betonu, działanie miernika jest oparte na zasadzie, wedle której impedancja materiału różni się w zależności od ilości wilgoci w nim zawartej.

CMEX II Tramex

Do oceny wilgotności betonu, płyt gipsowych, jastrychów i drewna, a także do wyznaczania wilgotności względnej, temperatury i temperatury punktu rosy

Właściwości:

 • 3 tryby pomiarowe:
  • do prowadzenia nieniszczących pomiarów (NDT – Non-destructive test) zawartości wilgoci (MC% – Moisture Content) w betonie
  • pomiar wilgotności względnej, temperatury, temperatury punktu rosy i stosunku zmieszania środowiska lub materiału strukturalnego
  • pomiar procentowej zawartości wilgoci (MC% – moisture content) drewna
 • Lekki i przenośny.
 • Zasilany bateryjne.

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca przedstawi wstępny kosztorys wykonania usługi.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności gdzie znajdziesz szczegółowy opis tego, w jaki sposób będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe, przekazane nam w formularzu.