Bogata oferta produktów do uszczelniania i naprawy konstrukcji podziemnych, nowych konstrukcji, renowacji, konserwacji konstrukcji.

Konstrukcje betonowe oraz miejsca, gdzie wykorzystana jest mieszanka z dodatkiem cementu, wraz z upływem czasu narażone są na działanie czynników kinetycznych, wpływających na postęp korozji stwardniałego betonu. Nieprawidłowa izolacja fundamentów czy działanie wód gruntowych może w następstwie doprowadzić do powstawania przecieków wewnątrz  tego typu konstrukcji. Pomimo tego, że proces należy do rodzaju nieodwracalnych, istnieje skuteczny sposób na jego zahamowanie.

Iniekcja jest jedną z najbardziej przyjaznych i skutecznych metod naprawy zarysowanych konstrukcji żelbetowych. Przewagą stosowania tego typu zabiegów ciśnieniowych nad tradycyjnymi metodami jest nie tylko krótki czas realizacji ale przede wszystkim brak uciążliwych wykopów i kosztownych zmian w odkrywaniu fundamentów.

Aby iniekcja przeprowadzona została pomyślnie przy wykorzystaniu odpowiedniego środka, konieczna jest właściwa analiza przypadku. Elementy , które powinny zostać uwzględnione w ocenie to m.in stan przegrody i rodzaju materiału użytego do jej skonstruowania, rodzaj i przebieg rys, szerokość i  zmienność rozwarcia, warunki cieplno – wilgotnościowe, obecność wilgoci lub wody oraz warunki użytkowania obiektu.

Żywice Poliuretanowe

  • jednoskładnikowe i dwuskładnikowe
  • INTEGRAL 1K bez katalizatorów – gotowe do użycia
  • zróżnicowane lepkości i gęstości
  • doskonała zdolność penetracji

PC LeakInject 6860

Uszczelnianie szczelin i pęknięć w ścianach, podłogach, konstrukcjach betonowych, warstwach z tłucznia, rurach ściekowych itd. Nadaje się także do wtryskiwania w grunt jaki materiał stabilizująco-tamujący. Najważniejszą zaletą tej żywicy do wtryskiwania jest jej niska lepkość połączona z czasem reakcji dającym się regulować w szerokim zakresie. To unikalne połączenie sprawia, że możliwe jest używanie tego wszechstronnego produktu do rozwiązywania przeróżnych problemów z wodoszczelnością.

PC LeakInject 6870

Jednoskładnikowa żywica poliuretanowa o niskiej lepkości bazująca na MDI do wstrzykiwania, która w kontakcie z wodą pęcznieje do elastycznej niekurczliwej pianki. Uszczelnianie szczelin i pęknięć w ścianach, podłogach, konstrukcjach betonowych, warstwach z tłucznia, rurach ściekowych. Wnika głęboko w pęknięcia i spoiny. Reaguje z wodą i tworzy elastyczne zamknięte komórki, które pozwalają na ruch pęknięcia lub spoiny. Swobodne zwiększenie objętości: 800%.

PC LeakInject 6890

Jednoskładnikowa żywica poliuretanowa o średniej lepkości bazująca na MDI do wstrzykiwania, która w kontakcie z wodą pęcznieje do elastycznej niekurczliwej pianki. Uszczelnianie szczelin i pęknięć w ścianach, podłogach, konstrukcjach betonowych, warstwach z tłucznia, rurach ściekowych. Wnika głęboko w najdrobniejsze pęknięcia i spoiny. Reaguje z wodą i tworzy elastyczne zamknięte komórki, które pozwalają na ruch pęknięcia lub spoiny. Swobodne zwiększenie objętości: 800%-1100%. Tworzy innowacyjną strukturę szczelnej i zamkniętej piany, która się nie kurczy.

PC LeakInject 6816E, 6816EVL, HydroBloc 510

Pieniące, sztywne i półsztywne poliuretanowe żywice iniekcyjne 1K, do tamowania aktywnych wycieków wody oraz uszczelnień rys i szczelin w betonie. Stosowane razem z katalizatorami.

PC Leakinject 2K Flex 6811, HydroBloc 2K 500

Poliuretanowe żywice iniekcyjne 2K, płynne, elastyczne o doskonałej przyczepności i trwałości, pęczniejące w środowisku mokrym. Stosowane zarówno z przyspieszaczami w pompach 2K oraz bez w pompach 1K. O zróżnicowanych reakcjach.

PC Tunnelinject 2K 6822

Hydroaktywne, pieniące, szybko i bardzo szybko reagujące żywice poliuretanowe 2K do trwałego uszczelniania przecieków, zwłaszcza przy wysokim ciśnieniu wody. Przeznaczone typowo dla obiektów inżynieryjnych, gdzie wymagana jest szybkość reakcji przy wysokiej jakości i trwałości żywicy w temperaturach. Możliwość stosowania w temp. od -25°C do +30°C.

PC Leakinject Hydrogel 6880 1k

Hydroaktywna, poliuretanowa elastyczna żywica 1K, płynna o różnej lepkości z efektem pienienia, doskonała przyczepność, gotowa do użycia bez katalizatora. Przeznaczona do stosowania w ruchomych połączeniach i szczelinach, np. sekcjach ścian szczelinowych.

PC Leakinject Hydrogel 6805 N

Leakinject Soil 6805/N jest 1-komponentową żywicą poliuretanowo – wtryskową. PC® Leakinject Soil 6805 / N jest używana do stabilizacji gruntu poprzez bezpośrednią aplikację w glebę. Poza zapewnieniem stabilności luźnych frakcji gruntu jest również używana do wykonywania barier wodnych.

HydroBloc Integral 575

Hydroaktywne, gotowe do obróbki bez katalizatorów poliuretanowe żywice iniekcyjne 1K, płynne, o zróżnicowanych lepkościach, do wielu zastosowań. Nie zawierają rozpuszczalników.

Skontaktuj się z nami!

Jeśli zainteresowały Cię nasze produkty, chcesz poznać więcej szczegółów, wziąć udział w szkoleniu lub omówić warunki współpracy handlowej, skontaktuj się z nami: